KORZYSTAJ

MUZEALNE POGOTOWIE PORZĄDKOWE
oferta dla osób prywatnych, organizacji

Wizyty domowe
– przyjeżdżamy i ratujemy porządek w domowym archiwum  

Niemal każdy w pewnym okresie swojego życia staje przed faktem, że oprócz własnych „szpejów” ma też pochowane po piwnicach, strychach, szafach, skrzyniach, przesuwane coraz dalej na koniec szuflady i dno szafy teczki, pudła, skrzyneczki z rzeczami po swoich albo i nie swoich przodkach. Żal je wyrzucać, ale czasem też nie wiadomo co tam właściwie jest i co z tym zrobić.
A może od lat zbierasz dokumenty, fotografie i pamiątki z własnego życia, a także te po przodkach, ale już nie masz czasu, by je uporządkować?
Zrobię to za Ciebie.

Co obejmuje wizyta?
przegląd wstępny
Na tym etapie określamy rodzaj i ilość materiału, sposób w jaki ma być opracowany, oraz umawiamy się które z dalszych etapów akcji podejmujemy, ile czasu to zajmie i ile będzie kosztować.
W tym momencie przekazujesz pacjenta w ręce ratownika, który zabiera go i dokona uzgodnionych czynności:
segregowanie, podział na kategorie, uporządkowanie tematyczne, chronologiczne itd
pakowanie w nowe teczki, albumy lub pudła
opisanie
kopiowanie (cyfrowe lub analogowe)
publikacja

Nie zastanawiaj się, zadzwoń albo napisz i zamów wizytę domową. Uleczymy twoje samopoczucie i uratujemy domowe skarby.

Wakacje/weekend z przodkami (i porządkami)
Jeśli szkoda Ci czasu na grzebanie w papierach, wdychanie oparów chemikaliów i roztoczy ze starych zdjęć i dokumentów, bo swój czas wolisz przeznaczyć na zwiedzanie, pływanie, czytanie czy naukę,  ale jednak boli cię serce gdy myślisz, że trzeba by wreszcie uporządkować nie tylko własne archiwum, ale też pudła pamiątek po ciotce z Brzezin i worki po stryju z Kowna - mam na to receptę. Zabierz swoje archiwum do bagażnika, przyjedź na parę dni na wypoczynek. Zapraszam do Koszęcina. To przepiękna miejscowość, w której nie brakuje miejsc noclegowych o dobrym standardzie, położona w pobliżu wielu atrakcji turystycznych, ale w której też można po prostu odpocząć od zgiełku.  
Ty będziesz odpoczywać, ja będę porządkować twoje archiwum. Po kilku dniach wyjedziesz wypoczęta, pełna nowych wrażeń i z uporządkowanymi zbiorami.
Bardzo szanuję czas i przyzwyczajenia innych. Wersja de Lux „wakacji z przodkami” może obejmować mój przyjazd do miejsca, w którym ty wypoczywasz.

 Napisz lub zadzwoń, omówimy szczegóły. 


BIBLIOTEKA - udostępniamy nasze zbiory m.in. księgozbiór regionalistyczny, literaturę dziecięca, młodzieżową, literaturę piękną i literaturę faktu, archiwalne roczniki czasopism (Machina, Autoportret), przewodniki i opracowania turystyczne z całej Polski

ARCHIWUM CYFROWE – udostępniamy zgromadzone zasoby, przeprowadzamy kwerendy zewnętrzne 

PRZETWÓRNIA – przygotowujemy przetwory z drzew i krzewów leczniczych, edukujemy na temat właściwości zdrowotnych zielska, prowadzimy spotkania w naszym ogrodzie. Smakołyki z Przetwórni można otrzymać jako prezent zostając darczyńcą .

ZAPROŚ PIECHURÓW
Od 2014 roku poznajemy i przybliżamy obraz Polski z roku 1936 w ramach projektu Pieszo dookoła PolskiZ największą przyjemnością opowiem o wyprawie, jej uczestnikach, miejscach, które odwiedzili i o znaleziskach, jakie udało się dokonać podczas pięciu lat akcji. Pokażę interesujące Was wpisy w oryginalnych kolorach (świat sprzed 80 lat był kolorowy, pieczątki firmowe i urzędowe również).Opowiem o firmie Bata, która była sponsorem tej wyprawy, o kulturze, sztuce, technice i życiu codziennym tamtego czasu.  
Poprowadzę warsztaty detektywistyczne dla dzieci albo dorosłych, chętnie dla grup międzypokoleniowych czy rodzin.
Zagracie w naszą grę planszową i quiz geograficzno-historyczny.
Zaproś PIECHURÓW do swojej biblioteki, muzeum, domu kultury, świetlicy, szkoły, miejsca pracy czy firmy, na swoje osiedle, na zbiórkę drużyny, spotkanie klubu, uniwersytetu trzeciego wieku czy grupy seniorów.
Szczegóły do uzgodnienia indywidualnie.

Brak komentarzy: